Ambalaj Çemberleri Ve Çember Makineleri

Ambalaj Çemberleri Ve Çember Makineleri

Ambalajlama ve paletlemede büyük bir kolaylık sağlayan çember ve çember makineleri, depolama ve sevkiyatın olmazsa olmaz elemanlarıdır. Kolilerin kapatılmasından paletli ürünlerin bağlanmasına, balya bağlanmasından bir arada paketlenmesi gereken diğer ürünlerin bağlanmasına kadar ambalaj ve depolama işlemlerinde çemberler kullanılır. Çember makineleri, farklı teknik özellikleri ve kapasiteleri ile birçok çeşidi bulunan makinelerdir.

Çemberler

Ürün ağırlığı, dağılma refleksi ve kayma eğilimine göre farklı çember çeşitleri bulunmaktadır. Farklı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip olan çemberler, kullanıldıkları işletmelere göre bant, şerit, halat veya strap gibi farklı isimlerle anılır. Ürünlere göre değişen çember ihtiyaçları mevcuttur. Bunlar; sert yapılı, yüksek uzama özelliğine sahip, yüksek sıcaklık dayanımlı, esnek veya düşük uzamalı olabilir.

Çemberler 4 ana grupta incelenmektedir.

  • Polyester Çember (PET)
  • Poliproplen Çember (PP)
  • Çelik Çember
  • Kompozit Lifli Çember

Bağlanacak ürüne göre çember seçimi önemlidir. Ürün ağırlığı, kayma eğilimi ve dinamik yükler çember seçiminde rol oynayan etkenlerdir. En önemli unsurlardan biri de sevkiyatın nasıl yapılacağıdır. Firmamız yüksek kalitede ve her ihtiyaca cevap veren çember çeşitleri ile ambalajlama, depolama ve nakliyede profesyonel çözümler sektörün lider firmasıdır.

Çember Makineleri

Çember makineleri; otomatik, yarı otomatik, havalı ve şarjlı çeşitleri bulunan ambalaj ve paketleme makineleridir.

Otomatik çember makinesi, poliproplen çember ile çalışır. En çok kullanılan çember makinelerinden biridir. Fiyat performans olarak mükemmeldir. Makine üzerindeki çerçeveden geçebilen her ürünün hızlı ve pratik bir şekilde çemberlenmesini sağlar. Özellikle otomasyon hatlarında tercih edilmekte olup operatör olmaksızın çalışabilir.

Yarı otomatik çember makinesi, endüstriyel paketlemede tercih edilen makine çeşididir. Hemen her ürünün poliproplen çemberle hızlı ve pratik bir şekilde çemberlenmesini sağlar. Ürün ölçülerinde sınırsız seçeneğe sahip olup, sınıfının en yüksek germe gücüne sahip yüksek teknolojili bir modeldir.

Havalı çember makinesi, farklı modelleri olan fakat aynı işlevselliğe sahip makinelerdir. Özel tasarımlı olup kendiliğinden genişleme özelliği olan hurda kâğıt, yün, elyaf ve tekstil ürünlerinin çemberlenmesi için idealdir. Kullanımı kolay, ekonomik ve yüksek performanslı çemberleme makinesidir.

Şarjlı çember makinesi, tüm endüstrilerde kullanıma uygun olan yüksek performanslı ve kullanımı kolay bir çemberleme makinesidir. Zorlu çalışma ortamları için mükemmel olup, yoğun kullanımda sorunsuzdur. Kullanılan çember polyester ve poliproplen çemberlerdir. Tutma sapı kaymaz kauçuktan ve el anatomisine uygundur. Dijital ekranlı modellerinde germe kuvveti, kaynatma süresi ve pil seviyesini gösteren gösterge bulunur. Hızlı bakımı kolaylaştıran kolay çıkarılabilir kapağı, kullanıcı dostu ara yüzü, kömürsüz motoru, verimli çalışması, kilitlenebilir tuş takımı ve kompakt tasarımı ile en çok tercih edilen çemberleme makinelerinden biridir.

Çember Makinesi Kullanımı

Doğru bağlanmamış bir çemberden görevini yapması beklenemez. Ambalajlama, depolama ve nakliyede çemberleme birçok yönden işi daha kolay hale getiren bir işlemdir. Depolama verimliliğini arttıran, ürünün genel sunumunu en iyi hale getiren ve emek tasarrufunda önemli rol oynayan çemberleme, lojistikte en önemli işlemlerden olup çemberleme makinesi ile mümkündür. Hiçbir müşteri siparişini dağınık bir şekilde almak istemez. Düzgün paketlenmiş ürünlerin alıcıları her zaman çok daha fazladır.

Kullanımı son derece kolay olan ve hatta otomatik modellerde operatörsüz bir çemberleme sunan çember makineleri, iş yükünü azaltan ve maliyetleri düşürmede etkili olan makine çeşitleridir. Birbirinden kaliteli ve işlevsel çemberleme makineleri ile rakiplerinizden bir adım önde olabilir, rekabet gücünüze güç katacak son teknoloji bir çemberleme makinesine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Sınıfının en iyi çemberleme makineleri için bizimle iletişime geçin.