Ankara Mukavva Kutu

Ankara Mukavva Kutu

Yüksek dayanıklılıkta olup olumsuz ortam ve hava koşullarında kullanıma uygun olan mukavva kutu, ürünlerin depolarda ve nakliye aşamasında korunmasını sağlayan son derece pratik ve kullanışlı ambalaj malzemeleridir. Ankara mukavva kutu, ihtiyaca göre baskılı-baskısız olarak farklı boyutlarda ve şekillerde üretilmektedir. Katlanabilen, kullanım aşamasına kadar depoda fazla yer kaplamadan muhafaza edilen ve üzerine şirket logosu basılabilen ambalaj malzemeleri olan mukavva kutunun kullanım alanı oldukça geniştir.

Hemen her yerde karşımıza çıkan mukavva kutular özellikle şirketlerin ürünlerini depolarında muhafaza etmede ve sorunsuz bir şekilde sevk etmede tercih ettikleri malzemelerdir. Standart üretim yanında müşteriye özel üretimi de yapılır ve istenirse koli üzerine firma logosu v.b de basılır. Ankara mukavva kutu üretimini yapan SPEX, kaliteli ve kullanışlı ürün çeşitleri ile sektörde en çok tercih edilen firmalar arasında ilk sırada yer alır.

Ankara Mukavva Kutu Üretimi

Saman kâğıttan üretilen mukavva kutular kullanılan kâğıt gramajına göre farklı mukavemete sahiptir. Üretimi belirleyen mukavemet olup sipariş alındığında talebe uygun kalitede malzeme seçilerek üretim yapılır. Boyut ve görsellik bir sonraki aşamadır. Boyutlandırmada müşterinin istediği boyutlara göre işleme tabi tutulur. Presleme, katlama izi, kutu ölçüsü, alt-üst kapağın kapanma payı gibi detaylar çerçevesinde ayarlamalar yapılarak üretim tamamlanır. Tek oluklu ya da çift oluklu üretilen Ankara mukavva kutu, mikro kalite bakımından sınıfının en iyi özelliklere sahip ürünleridir.

Kutu kalitesine göre üretimin yapıldığını belirtmiştik. Kutu kalitesini belirleyen en önemli unsur ise içinde taşınacak ürün veya malzemenin ağırlığıdır. Taşıma ve depolamada ambalajlanacak ürünü taşıyabilme kapasitesinde ve dayanıklılığında bir mukavva kutunun kullanılması son derece önemlidir. Aksi takdirde kutu deforme olurken içindeki malzemenin hasar görmesi kaçınılmaz olacaktır. Çok hafif bir malzeme için kâğıt gramajı olarak yüksek gramajlı kâğıt kullanımı ise gereksizdir. Malzeme cinsi ve ağırlığına göre üretilen Ankara mukavva kutunun mukavemetini belirleyen ürüne uygun gramajda kâğıt malzeme kullanımıdır.

Neden Ankara Mukavva Kutu?

Ankara’da mukavva kutu üretimi yapan SPEX, beklentilere hızlı ve etkili bir şekilde cevap veren bir firmadır. Yıllardır mukavva kutu üretimi yapan firmanın kaliteli ve uluslar arası standartlardaki ürünleri müşterileri tarafından beğenilere satın alınıyor.

Neme, suya ve rutubete dayanıklı Ankara mukavva kutu çeşitleri müşterilerden tam not alıyor.

İstenen ölçülerde, renkte ve firma logolu mukavva kutu üretimi yapılıyor.

Mukavva kutular tek veya çift oluklu olarak üretiliyor.

Düşük maliyetli ve buna kaşı yüksek performanslı mukavva kutular olarak tercih ediliyor.

Ürün cinsine ve ağırlığına göre hafif veya ağır ürünlere özel kalitede üretim yapılıyor.

Katlanabilir oluşu ile kullanım aşamasına kadar depoda fazla yer kaplamadan muhafaza ediliyor.

Kalitesi, kullanım kolaylığı, ekonomik oluşu ve müşteriye özel üretimi ile Ankara mukavva kutu çeşitleri sektörde birçok firmanın tercihi olarak adından söz ettiriyor.

Ankara Mukavva Kutu Fiyatları

Mukavva kutuların üretimini belirleyen unsurlar fiyatları belirlemede de etkilidir. Bunlardan en önemlisi mukavemeti etkileyen kalite ve sipariş miktarıdır. Özel üretimlerde kutu üzerine baskı da istenebilir. Bu durumda fiyatlar baskısız kutulara göre değişmektedir. Mukavemet arttıkça yani üretimde kullanılan kâğıt malzeme gramajı arttıkça fiyatlar artar. Sipariş miktarı ne kadar yüksekse fiyatlar da o kadar hesaplı olmaktadır. Zaten oldukça düşük maliyetli olan mukavva kutu malzemeleri işletme ambalaj ve depolama maliyetini düşürmede, zaman ve para tasarrufu sağlamada etkili olup büyük-küçük üretim yapan tüm firmaların tercihidir.

Mukavva kutu ihtiyacınız için SPEX Ankara mukavva kutuyu arayabilir, beklentilerinizi tam olarak karşılayacak ürünlere en ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz.